Reklam Dedektifi Hakkında

Merhabalar,

Herkes gibi benim de bazı sloganlarım var hayata dair, beni anlatan bir bakıma. Bunlardan biri “yaratıcılık geleceğe taşır”. Her neyle ilgili olursa olsun, yeni bir şeyler ortaya koyabilme yeteneği bana göre insanın ayrıcalığı. Bu ayrıcalığın, hayatımıza anlam verme gibi de çok büyük bir rolü var.

İşte bu sebeple, yaratıcılıkla hep bir arada olmak için, reklamdedektifi.com sitesini hayata geçirdim. Yaratıcılığın bana göre anavatanı reklamlar. Milyonların izlediği, duyduğu, etkileşime geçtiği TV reklamları özellikle. Bu sitede; prime time TV reklamlarını yapıcı bir eleştiri süzgecinden geçirmeye çalışıyorum. Gerek yorumladığım reklamlara öneriler sunarak gerekse sıfırdan reklam fikirlerimi paylaşarak yapıcı olmaya, katkı sunmaya gayret gösteriyorum.

Şunu da açık yüreklilikle paylaşmak isterim. Ülke dışında masterlar yaptım ve doktoramı tamamladım. Uluslararası akademik konferanslarda ve dergilerde bir çok yayınım yer aldı. Ancak, eğitimimin, akademik çalışmalarımın hatta mevcut işimin reklamcılık/pazarlama gibi bu sayfada yer alan konularla hiç bir bağlantısı yok. İmkanım olsa kesinlikle eğitimini almak çok isterdim. Çok keyif aldığım bu alanda farklı bir bakış açısı sunmaya, bir tüketici gözünden geri bildirimler paylaşmaya ve yeni ve yaratıcı reklam fikirleri ortaya koymaya çalışıyorum..

Bu sayfaya olan ilginiz için tekrar tekrar teşekkürler.

İletişim: dedektifireklam@gmail.com