Belirsiz harcamalara son, artık Papara var!

Belirsiz harcamalara son, artık Papara var!

October 10, 2020 0 By Reklam Dedektifi

Genel Değerlendirme: Öncelikle reklamda karşımıza çıkan sanatçımız Alperen Duymaz ve bence cuk olmuş. Doğal bir karizma var adamda. İlginç olan arka arkaya 3 reklamı çıkarıp piyasaya sunmaları. Bu onlardan bir tanesi ve 35 saniye.

Reklama gelirsek “finansal özgürlük sağlayacak” bir mobil uygulama tanıtılıyor. Bu reklamda ise “belirsiz harcamalara son” mesajı ile ürün öne çıkarılmaya çalışılmış. Yanlış karar. Çok basit bir sebebi var. İş Bankasının mobil uygulamasına girp baksınlar. Ya da diğer banka uygulamalarına.  Geçmiş harcamalar, neye ne kadar harcadığın hatta tahminen ne kadar harcayacağınız orada. Eminim bu uygulamanın çarpıcı yanları vardır ama bu onlardan biri değil. Ayrıca, elektrik faturasından bahsedip masayı elektrik direği ile parçalamak ne? Eski alışkanlıklara veda böyle mi ediliyor? Çöl seçilmiş. Ne gibi bir etkisi var? Akılda kalan bir yanı yok ki! Neyse geçelim dir sonraki değerlendirmeye. 

5 Temel Kriterli Değerlendirme: Akılda kalan bir yanı var mı? Yok. Mesaj akılda kalıyor mu net mi? Elektrik faturalarımızı görüntüleme imkanı sunuyor ve bu akılda kalsın diye elektrik direği var reklamda. Yani mesaj harcamalarınıza bakma imkanı veriyoruz ve anlaşılıyor. Akılda kalıyor mu hayır. Tüketiciye fayda ne? Zaten bankaların uygulamalarında olan bir hizmeti sunuyorlar. Bu bu uygulamanın tek özelliği asla olamaz ama reklamda sunulan bu. Baştan yanlış. Rakiplerden ayrılan yan? Rakipleri reklam ekranlarında değil o yüzden bilemiyorum. Ama banka uygulamalı da bana göre rakipler ve bu reklama bakıp da farklı bir şey görmek mümkün değil. 

Akılda Kalan Güzellikler: “Eskiyi unut artık yeni bir normal var” güzel cümle. Şarkı da fena değil. Bence baya aratılır googleda. Depeche Mode hatırlattı bana. 

Sonuç Değerlendirme: 10 üzerinden 4. 

Bu arada papara: zurna demekmiş.