Ayda 300’den fazla kampanya Bonus’ta!

Genel Değerlendirme: Öncelikler Bonus Ailesi fikri ve uzaylılarla temasları devam ediyor. Emir Berke Zincidi, Sarp Apak Tanrıverdi ve Büşra Pekin hanımefendiler bu ailenin vazgeçilmezleri olmuş durumda. Bence bu uzaylı teması son demlerinde. Bonus ailesinin yeni bir macerası eli kulağında olsa gerek. Reklama gelirsek beni biraz şaşırtan bir durum var.

44 saniye uzun bir süre. Özellikle tek söylemek istediğiniz reklamın da başlığı olan “Ayda 300’den fazla kampanya Bonus’ta”. Bu kadar, olay bu. 44 saniyede ne var? Ürünler tanıtılıyor. İşte kılık kıyafet, kitap, benzin falan…İyi de zaten 300 kampanya demek her şey var demek. Yani örnek vermek gerekir mi gerçekten? Bir de işte bir kaç ürünü ailece dans ederek gösterirlerken,  uzaylılar da dans etmeye başlıyor. amaç anladığım kadarıyla komik bir an yakalamak. Bonus ailesi gibi dans ederken uzaylı 8 olmuş??? Komik mi gerçekten? 15 milyonluk kitle çocuklar değil ki? Bu reklamın imzası bu mu? Yani reklam filmi akarken bizim gözümüzün hem baktığı hem de gördüğü şey  dans mı, uzaylı mı, komik durum mu, ürün örnekleri mi? Bonus kart ve çok büyük sayıda her ay hem de yapılan kampanyalar olması gerekmez mi? Her zaman dediğim gibi ekibin eline sağlık ama 44 saniyeye gerçekten grerk var mıydı?

5 Temel Kriterli Değerlendirme: Akılda kalan ne var? Belki zorlarsak ayakkabı değiştirme sahnesi. İyi kurgulanmış. Mesaj net ve akılda kalıyor mu? Zaten net ve kendini açıklayan bir mesaj. Ayda 300 kampanya. Reklamın buna bir katkısı olmuş demek zor. Rakiplerden ayrılan bir yan var mı? Aslında Bonus’un eli çok güçlü…Bunca kampanya ve her ay. Pek duyulmuş bir durum değil. Diğer kredi kartlarında en fazla 10 görürsünüz. Ama bu güçlü yana mı odaklanmış reklam? Maalesef etrafında gezinmiş. Tüketiciye bir fayda var mı? Olmaz mı? Kampanya işte. Gel gör ki bu da yok reklamda. 

Gözden Kaçmayan Güzellikler: Emir Berke’nin kapanışta hünerlerini gösterme isteği. Böyle yetenekli çocukları son dönemde birileri gayet iyi bulup çıkarıyor. Teşekkürler geleceğe bu güzel yatırımları yaptığınız için. 

Sonuç Değerlendirme: 10 üzerinden 4. 

 

Biz olsak nasıl yapardık: Evdeler. Alışverişe çıkıyorlar anne oğul.

“Bu aralar biliyorsunuz harcamalarda dikkatli olmalıyız. Biraz empati ama lütfen!”

“Merak etme Baba.”

“Merak etme.”

“Sadece kampanya. Sadece kampanya. Unutmayalım ama lütfennnnnn”

Büşra Hanım eve geri geliyor. Kapıdan ağır çekim girerken suratında anlamsız bir mutluluk ifadesi. Bir bakıyoruz ki koca market sepeti dolmuş. Sebep anlaşılıyor. Çeşit çeşit ürünler. Sarp bey şokta tabi. Bonus kafa elektrik çarpmış gibi oluyor. Tel tel. Sarp bey koltukta Büşra Hanım ilgilenirken:

“Eee sadece kampanya demedin mi?”

Sarp bey kampanyada olan ama komik bişeyi çıkaracak (mesela bastırınca öten küvet ördeği)

“Bu damı kampanya ha bu da mı? Ama lütfennn!”

“Evet”

Sarp Beyin kafası koltuğa düşüyor ve o arada Emir Berke Bey gözüküyor. Tam bir siyahi olmuş tarz olarak! Kafasında tarak duruyor (bonus saçlar için kullanılır) kıyafetler aynen uyumlu. Basketçi bandı, altın zincir, bol kıyafetler falan…Tam bir tarz yürüyüşle Sarp Beyin yanına gelirken kafasından tokayı çıkarıp Sarp Beyin saçını düzeltmeye başlıyor. Tam bu anda reklam sesi kampanyayı tanıtıyor.

Bence uzaylılardan kurtulun ve Emir Berke Beyi kılıktan kılığa sokarak farklı reklam senaryoları oluşturun. Türkiye bu tür genç yıldızları çok seviyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *